Ciekawe audycje radiowe, czyli czego warto słuchać?

Wielu z nas słucha codziennie radia. Niekiedy tylko po to, aby odstresować się przy dobrej muzyce lub po prostu włączamy je z przyzwyczajenia jadąc samochodem. Jednak wielu z nas wsłuchuje się w audycje radiowe transmitowane o określonych porach dnia.

Ciekawe audycje radiowe

W radiu możemy spotkać się z różnymi audycjami. Każda stacja radiowa prowadzi je na swój własny sposób. Poniżej podajemy kilka audycji, które według nas są warte uwagi widzów. Polskie Radio. pl transmituje ciekawą audycje pod tytułem ,,ABC popkultury” , w której to znana Katarzyna Borowiecka opisuje i ogląda współczesną kulturę. Kolejna interesująca audycja to Audycja pod-Różna, którą uwielbiają wszyscy miłośnicy wycieczek i wyjazdów. Prowadzący Marcin Pośpiech opowiada o podróżach i najpiękniejszych zakątkach naszego świata. Są też podawane ważne zagadnienia, który każdy początkujący podróżnik powinien znać. Kolejna bardzo popularna audycja polskiego radia to audycja Podzwrotnikowa, którą prowadzi sam Wojciech Cejrowski. Z tym Panem na pewno będzie wesoło. Audycja ta była chwilowo zdjęta z anteny, ale już z powrotem wróciła z pełną parą. Ostatnią audycją, jaką podajemy jako przykład jest coś dla miłośników książek. Nosi ona nazwę ,,Czarnoksiężnik” i skupia się głównie na literaturze, nie tylko polskiej. Jest to wspaniała audycja literacka, z której możemy dowiedzieć się o wielu premierach książkowych.

Halo Polonia

Halo Polonia to audycja, która transmitowana jest przez TVP POLONIA. Znaleźć tam możemy najświeższe fakty ze świata i z Polski. Ten program telewizji polskiej zaprasza również wielu sławnych gości i omawia razem z nimi problemy naszej społeczności.

Słuchanie radia nie wyszło z mody, a mogłoby się wydawać, że tak się stanie. Jednak w dalszym ciągu lubimy słuchać nie tylko muzyki, ale również ciekawych audycji, które poruszają interesujące dla nas tematy. Tak naprawdę wystarczy jedynie włączyć radio i odnaleźć to, co nam odpowiada. Listy audycji i kanałów podane są na stronach internetowych.