Węgry, czyli Szentendre i Węgierska Puszta. Miejsca zasługujące na szczególną uwagę

Węgry to piękne, malownicze państwo. Nic więc dziwnego, że to miejsce jest tak chętnie odwiedzane przez turystów. Okolice Budapesztu to chyba jedne z najbardziej zatłoczonych miejsc na Węgrzech.

Szentendre

Miasteczko to położone jest blisko samego Budapesztu. Przez rodowitych mieszkańców uważane jest za miasto malarzy i artystów. Charakterystyczne dla tego miasteczka są piękne, wąskie uliczki, które otoczone są stylowymi kawiarenkami i winiarniami. Cały ten wystrój sprawia, że przebywając w Szentendre możemy poczuć się jak we włoskim miasteczku. Ta mała miejscowość stała się popularna nie tylko dzięki wspaniałym widokom, ale również dzięki obecności wielu atrakcji turystycznych. Co w takim razie możemy zobaczyć podczas wypadu d tego miasta? Koniecznie musimy odwiedzić znaną cerkiew zwiastowania oraz cerkiew Belgradzką. Oprócz tego możemy podziwiać eksponaty w licznych galeriach i muzeach sztuki, jakie znajdują się w tym mieście. Prawdopodobnie w Szentendre znajduje się również najmniejsza na świecie synagoga.

Węgierska Puszta

Puszta jest bardzo rozległym terenem na Węgrzech, który znajduje się na Wielkiej Nizinie Węgierskiej. Jest to wspaniały, malowniczy step, położony blisko rzeki Cisy. Obecnie część tego terenu wchodzi w skład Parku Narodowego Hortobagy. Tereny te są naprawdę bogate pod względem różnorodności gatunkowej wśród roślin i zwierząt. Krajobraz tego terenu również może pochwalić się pięknymi widokami. Możemy tu spotkać zarówno wydmy, kurhany czy zaschnięte jeziora. Popularne na tym terenie stały się rancza oraz gospody, w których można znaleźć nocleg. Goście mogą również liczyć na dodatkowe atrakcje, takie jak na przykład tresura koni, grille czy degustacje tradycyjnych potraw węgierskich.

Ciekawe obszary Węgier zgodnie przyciągają licznych turystów. Urokliwe uliczki i wspaniałe hotele sprawiają wrażenie miasta, które wygląda, jakby było wycięte z innego świata. Dodatkowo, atrakcje i oferty noclegowe nie posiadają bardzo wygórowanych cen w stosunku do innych państw .